Maciej Piotr Prus

Pisarz, dziennikarz, animator kultury. W latach 80. pracował jako redaktor wychodzącego poza cenzurą periodyku „Bez Dekretu” oraz paryskiego miesięcznika „Kontakt”, następnie w redakcjach „Playboya” i „Maxa”, a także jako redaktor naczelny „Przekroju”. Opublikował m.in. powieści „Wyznania właściciela klubu Piękny Pies” (2009),„Przyducha” (2017) oraz „Wyspa i inni ludzie” (2020). W roku 2020 otrzymał Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Zobacz publikacje

Juliusz Strachota

Juliusz Strachota – napisał m.in. powieści ”Relaks amerykański” oraz “Turysta polski w ZSRR”. Za tę drugą nominowany był do Nagrody Literackiej Nike. Razem z Jakubem Żulczykiem prowadził podcast “Co ćpać po odwyku”.

Zobacz publikacje

korbusje

korbusje [wł. jakub jakobiszyn] – rocznik ’90, artysta, fotograf, filmowiec, mieszka na stałe we wrocławiu. jego prace wystawiane były w wielu miejscach na świecie, m.in. w usa, niemczech, uk. pod koniec 2019 roku wydał w amerykańskim wydawnictwie swoją pierwszą fotograficzną książkę zatytułowaną this. nie lubi wielkich liter, nazbyt długo przesiaduje w kawiarniach, gdzie wypija hektolitry kawy. tworzy teledyski, video-arty oraz sesje fotograficzne.

Zobacz publikacje

Marek Wolski

Marek Wolski (ur. 1984) – drukarz, grafik, wspinacz i eksplorator miejski. Studiował papiernictwo i techniki poligraficzne. Przez kilka lat pracował w lombardzie, obecnie wykonuje rozmaite prace drukarskie i wysokościowe. “Na żywo z lombardu” to jego książkowy debiut.

Zobacz publikacje

Piotr Fiedler

Czułość to skandalizująca powieść dla dorosłych i młodych dorosłych. To pełna seksu, używek i niecodziennych perypetii, dosadna, wulgarna i jednocześnie wzruszająca historia miłosna. To także wartka opowieść o emocjonalnej kondycji współczesnego czterdziestolatka i portret dzisiejszej Warszawy. Autor, który pracował jako producent sesji fotograficznych i jako selekcjoner w najpopularniejszych nocnych klubach stolicy, tworzy wierny opis świata aktorów, modelek, reżyserów i celebrytów, czyniąc swoją powieść ironiczną diagnozą tego środowiska. Narracja prowadzona jest barwnym, żywym językiem i nasycona komizmem, absurdalnymi porównaniami i znakomitymi dialogami. Główny bohater, nadużywający alkoholu poeta, żyje od kłopotu do kłopotu, od jednego romansu do drugiego. Tryb ten zostaje jednak zachwiany, gdy w jego życiu pojawia się wielka i, jak się szybko okazuje, nieszczęśliwa miłość.

Zobacz publikacje

Wojtek Friedmann

Wojtek Friedmann – pisarz i podróżnik, poszukiwacz własnych przygód. Warszawiak. Tata piętnastoletniego Szymona. Gawędziarz, którego słucha się równie przyjemnie jak czyta.

W swojej debiutanckiej opowieści pokazuje nie tylko, że uliczny styl języka Warszawy zasługuję na uwagę, ale także, że jest obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru i nieprawdopodobną lekkością snucia pięknych i wciągających historii.

Zobacz publikacje