Wydałem

Niezależne wydawnictwo literackie powstałe z inicjatywy Wojtka Sokoła w 2020 r. Jego założeniem jest publikowanie książek dedykowanych czytelnikowi, któremu bliska jest kultura miejska. To również promocja unikalnej literatury, dla której brakowało odpowiedniego miejsca na polskim rynku wydawniczym. Podstawą selekcji książek Wydałem jest wyjątkowy styl pisania.

Wierzymy, że książki powinny być nie tylko ciekawe, ale posiadać również świeżość, która pozwoli im się wyróżniać. Chcemy też zadbać o to, by lektura była przyjemnym doświadczeniem, dlatego jakość znajdzie swoje odzwierciedlenie także w poligrafii i funkcjonalności proponowanych publikacji (np. w wydaniach kieszonkowych). W ofercie znaleźć będzie można zarówno beletrystykę, jak i albumy o charakterze kolekcjonerskim.

Pierwszą książką jest „„Baśka”, debiutancka powieść Wojtka Friedmanna, w której przeplatają się ze sobą historie paczki przyjaciół – mieszkańców warszawskiej Ochoty. Język powieści, wyjątkowe poczucie humoru i barwność opowiedzianych w niej historii, to jedynie przedsmak kolejnych planów wydawnictwa.

I nie żałuję

Założycielem Wydałem jest Wojtek Sokół – raper, autor tekstów, wydawca, ale także biznesmen, współwłaściciel i dyrektor artystyczny Prosto Label i Prosto Wear, partner agencji Extra Ball, oraz udziałowiec spółki True Games, producenta gier komputerowych. Wielokrotnie nagradzany za twórczość artystyczną i biznesową. Wydałem jest efektem połączenia tych dwóch światów: wielkiej pasji do storytellingu oraz umiejętności biznesowego spojrzenia na projekt.