Na żywo z lombardu – książka


Nie licz na historie rodem z telewizji. Nie będzie papierowych postaci, sztucznych dialogów ani pstrokatych kolorów. Na żywo z lombardu to zbiór mikroreportaży pokazujących, jak w jednym miejscu zbiegają się wszystkie podstawowe ludzkie problemy, sprawy i dążenia. Bieda sąsiaduje tu ze szczęściem, miłość z przestępczością, przyzwoitość z uzależnieniem, a szaleństwo z poczuciem humoru. Autor – pracownik i właściciel lombardu – swoje najbliższe otoczenie opisuje jego własnym językiem, a robi to bez moralizatorstwa i literackiej maniery. Nie ocenia swoich bohaterów, raczej oddaje im głos, samemu pozostając uważnym obserwatorem. Ukazuje przy tym świat trudnych wyborów i niejednoznacznych postaci, które darzymy sympatią, nawet jeśli bywają wulgarne, agresywne czy nieuczciwe. Tylko dla czytelników pełnoletnich.


Dostawa na terenie Polski do 3 dni roboczych, zagraniczna zależna od indywidualnych warunków kuriera dla wybranego kraju.

 

WYDANIE 2021
STRONY 176
OKŁADKA Miękka
FORMAT Kieszonkowy
JĘZYK Polski
ISBN 978-83-957520-6-3

37,00

Na stanie

  string(6) "simple"
  

o Autorze

Marek Wolski (ur. 1984) – drukarz, grafik, wspinacz i eksplorator miejski. Studiował papiernictwo i techniki poligraficzne. Przez kilka lat pracował w lombardzie, obecnie wykonuje rozmaite prace drukarskie i wysokościowe. "Na żywo z lombardu" to jego książkowy debiut.