Papierosy – ebook


Im większą część paczki papierosów zajmują zniechęcające do palenia napisy i zdjęcia, tym częściej rzucam palenie. Nie chodzi o przekaz, że choroby serca, impotencja i bolesna śmierć, ale o estetykę: nie mogę znieść braku poszanowania dla projektu graficznego. Przecież takie kółko na Lucky Strike’ach to arcydzieło. Albo wielbłąd Cameli, tancerka na paczce Gitanes’ów, napis Marlboro.

“Papierosy” to opowieść, która żywi się ogniem. Pieczołowicie skręcone ze sobą odcinki, migawki i strzępy pamięci układają się w osobistą historię, przefiltrowaną przez masową wyobraźnię, emigrację i dziejowe przełomy. Ta pisana przez kilkanaście lat – tylko w okresach, w których Autor rzucał palenie –  książka, miewa styl opowieści wprost ze skraju wytrzymałości. Zawiera relacje z dziesiątek klęsk, ale i jedną wiarę – w wolność, która jest jak oddech.


E-book do pobrania w formacie EPUB oraz MOBI.

 

 

WYDANIE 2023
STRONY 178
FORMAT EPUB / Mobi
JĘZYK Polski
ISBN 978-83-966733-4-3
978-83-966733-5-0

29,00

  string(6) "simple"
  

o Autorze

Pisarz, dziennikarz, animator kultury. W latach 80. pracował jako redaktor wychodzącego poza cenzurą periodyku „Bez Dekretu” oraz paryskiego miesięcznika „Kontakt”, następnie w redakcjach „Playboya” i „Maxa”, a także jako redaktor naczelny „Przekroju”. Opublikował m.in. powieści „Wyznania właściciela klubu Piękny Pies” (2009),„Przyducha” (2017) oraz „Wyspa i inni ludzie” (2020). W roku 2020 otrzymał Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO.